OGÓLNOPOLSKA AKCJA PROMUJĄCA CZYTANIE

We wrześniu nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji promującej czytanie wśród uczniów klas I-III oraz udziału w konkursie „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków” organizowanym przez sieć sklepów Biedronka. Akcja ma na celu motywowanie dzieci do codziennego czytania i rozbudzanie pasji do lektury, przy wykorzystaniu książki pt. „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”. Uczniowie otrzymali specjalne naklejki ze Słodziakami, które mogą zbierać do osobistego albumu, w nagrodę za potwierdzone przez rodzica codzienne czytanie w domu. 18 października w związku z realizowaną akcją odbyły się obchody Dnia Głośnego Czytania, w których udział wzięli uczniowie klas najmłodszych wraz ze swoimi Słodziakami. Mamy nadzieję, że będą one stanowić dobrą zachętę do zainteresowania dzieci czytaniem.