W poniedziałek 24 kwietnia uczniowie dwóch klas: 1a oraz 2a udali się do miejsca pamięci „Trzy Dęby” w pszczyńskim parku. Było to drugie w tym roku szkolnym wyjście w ramach opieki i edukacji na temat tego tak ważnego dla lokalnej (i nie tylko) historii punktu.
(W październiku w pielęgnację włączyła się klasa 3b, która uprzątnęła pomniki przed uroczystością Wszystkich Świętych, o czym można przeczytać pod linkiem: https://sp3pszczyna.pl/wycieczka-klasy-3b-do-miejsca-pamieci-narodowej-trzy-deby/).

                Tym razem inspiracją do wyjścia była zbliżająca się 102. rocznica wybuchu III powstania śląskiego. Pierwszo- i drugoklasiści odwiedzili cmentarz wojenny, głaz upamiętniający miejsce składania przysięgi powstańców oraz pomnik postawiony ku pamięci rozstrzelanych harcerzy. Delegacje klas zapaliły tam znicze. Rolę przewodnika pełnił pan Adrian, który w przystępny sposób przybliżył dzieciom burzliwe dzieje czasów powstań oraz opowiedział historie związane z cmentarzem i monumentami.

Nasi uczniowie z zainteresowaniem zapoznawali się ze zwiedzanymi miejscami. Mieli również okazję obejrzeć replikę drewniano-ziemnego schronu bojowego, co dodatkowo uatrakcyjniło wyjście.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć

Koordynatorzy opieki nad „Trzema Dębami”

Galeria zdjęć