Dnia 27  października  2022 roku uczniowie klas piątych  odbyli wycieczkę do Śląskiego Parku Nauki w Chorzowie.

Pierwszym etapem wyjazdu był udział w dwulekcyjnym seansie pod sferycznym niebem planetarium pt. „Cztery pory roku”,  prezentującym ruch gwiazd i innych ciał niebieskich po orbicie nieba.

Zajęcia umożliwiły znalezienie odpowiedzi na liczne pytania, w tym m. in.:  Dlaczego gwiazdy spacerują po niebie?,  Kiedy Słońce wschodzi dokładnie w miejscu geograficznego wschodu?,  Jak wraz ze zmianą pór roku zmienia się wygląd nocnego nieba?. Bardzo szybko minął uczniom czas spędzony w planetarium.

Następnym punktem programu był udział piątoklasistów w warsztatach w stacji klimatologicznej. Na zajęciach dzieci pogłębiały tajniki pracy w stacji oraz wcieliły się w rolę obserwatorów pogody; uczniowie poznali mechaniczne, elektroniczne przyrządy meteorologiczne, a także samodzielnie wykonali pomiary kilku składników pogody.

Wycieczkę uczniowie podsumowali jednym słowem: „Mega !”.

Film
Galeria zdjęć