Początkiem kwietnia uczniowie reprezentowali nas w Powiatowym Konkursie „Z językiem polskim za pan brat”. Miło nam oznajmić, iż w kategorii językowej Karolina Paliczka zajęła II miejsce, w kategorii krasomówczej Kacper Duda oraz Maja Przybylska zaszczytne III miejsce, natomiast Julia Harazin i Hanna Gazda, uczennice klasy V b, zdeklasowały wszystkich, zajmując I miejsce, deklamując z charyzmą tekst  o „Pszczyńskich diabłach”.

Ów miesiąc został podsumowany kolejnym osiągnieciem Lidii Kudły, która dn.25 kwietnia br. zdobyła I miejsce w XVII edycji Powiatowego Konkursu Historycznego z okazji 100. rocznicy wybuchu powstania śląskiego w kategorii – prace pisemne, jak również II miejsce w VII edycji Powiatowego Konkursu Filozoficzno – Literackiego „Jak żyć?”

Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów polonistycznych.