Po raz kolejny uczniowie klas IV-VI brali udział w Szkolnym Konkursie „Mistrz Tabliczki Mnożenia”.

Celem tych zmagań było propagowanie zabawowej formy nauczania matematyki oraz utrwalenie  tabliczki mnożenia i rachunków pamięciowych  w przyjemny, niecodzienny sposób.

Konkurs  składał się z pięciu etapów,  które odbywały się co dwa miesiące. Zaszczytny tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia”   mógł otrzymać  ten, kto rozwiązał bezbłędnie każdy z pięciu   testów  rachunkowych w krótkim ściśle określonym czasie.

Zadania z rachunków pamięciowych  nie sprawiały uczniom większych problemów, ale sztuka napisanie każdego z testów  bez ani jednego błędu, pracując pod presją czasu, udała się tylko nielicznym!

Oto lista laureatów czyli naszych szkolnych ekspertów od rachunków:

Marta Kapica klasa  4a

Alan Kaszok klasa  4a