Pierwsze wrażenia z zimowych półkolonii 2021

W tym roku ferie zimowe rozpoczęły się już na początku stycznia.
W naszej szkole, jak co roku, zorganizowano półkolonie, lecz w nieco innej oprawie ze względu na ograniczenia związane z pandemią koronawirusa.
Z inicjatywy dyrekcji szkoły, wychowawców, jak również wolontariuszki Mai Przybylskiej w pierwszym dniu dzieci mogły wykazać się zdolnościami artystycznymi oraz sportowymi. Dzięki Akademii Małego Inżyniera poznawały tajniki świata klocków LEGO.
To nie koniec atrakcji – zabawa z żonglerki, warsztaty artystyczne zorganizowane przez Skansen – Zagrodę Wsi Pszczyńskiej, spacer w Zagrodzie Żubrów, poznając świat zwierząt oraz świat roślinności ziemi pszczyńskiej. Czynnie odpoczywali, ciesząc się wypoczynkiem wśród rówieśników.
Nie zabrakło także spotkania z przedstawicielami policji, którzy przypomnieli uczniom o bezpieczeństwie podczas ferii zimowych. Z pewnością upominki
w postaci opasek odblaskowych, otrzymanych od panów policjantów, pomogą młodym w świecie ruchu drogowego.
Piątkowy poranek – sceneria Beskidu Śląskiego zachwyciła uczestników szkolnego zimowiska. Śnieg, piękna słoneczna pogoda i wspaniały czas
na świeżym powietrzu.
W szkole po każdym dniu pełnym wrażeń czekał pyszny, domowy obiad przygotowany przez wspaniałe panie kucharki.
Oczywiście podczas wspólnego wypoczynku nad opieką zdrowotną czuwała pani higienistka, natomiast pani Małgosia pomagała wszystkim w potrzebie.
Na zakończenie dzieci otrzymały pamiątkowy dyplom przypominający beztroskie chwile na szkolnych półkoloniach zimowych.
Do zobaczenia w przyszłym roku.