Pierwsze wrażenia z letnich półkolonii 2020

GALERIA ZDJĘĆ

Końcem czerwca 2020r. rozpoczęły się upragnione wakacje, a w naszej szkole, jak co roku, letnie półkolonie, lecz w nieco innej oprawie ze względu na ograniczenia związane z pandemią koronawirusa.
Gmina Pszczyna pod hasłem „Lato w mieście” przy współpracy
Burmistrza Dariusza Skrobola zaangażowała instytucje kulturalne: Pszczyńskie Centrum Kultury, Miejsko-Powiatową Bibliotekę Publiczną, Agencję Rozwoju
i Promocji Ziemi Pszczyńskiej, Skansen – Zagrody Wsi Pszczyńskiej, Muzeum Prasy Śląskiej oraz instytucję sportową –  Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu.
Nie zabrakło również inicjatywy Dyrekcji szkoły, organizatorów – wychowawców półkolonii, jak również wolontariuszki Mai Przybylskiej, aby uczniowie mogli odpocząć, ciesząc się wypoczynkiem wśród rówieśników.
Pierwszy turnus już za nami. W słonecznej, czasami w deszczowej aurze, dzieci uczestniczyły w wielu atrakcjach, takich jak w warsztatach: drukarskich, bibliotecznych, historyczno – ludowych, sportowo – wodnych.
Będąc w Zagrodzie Żubrów w Pszczynie, poznawały świat zwierząt oraz świat roślinności ziemi pszczyńskiej, natomiast podczas wyjazdu do Parku Dinozaurów „Dinolandii” w Inwałdzie, spotkały się z prehistorią.
W szkole po każdym dniu pełnym wrażeń czekał pyszny, domowy obiad przygotowany przez wspaniałe panie kucharki.
Na zakończenie I turnusu uczestnicy otrzymali pamiątkowy dyplom oraz bańki mydlane przypominające beztroskie chwile na półkoloniach.
W tych dniach dzieci były bardzo grzeczne, zdyscyplinowane, punktualne, pełne uśmiechu, życzliwości oraz serdeczności.
Do zobaczenia w drugim turnusie.