W klasie 2B został przeprowadzony projekt pt. “Zdrowo jem, więcej wiem”. Jego celem było przybliżenie dzieciom wiedzy dotyczącej warzyw i owoców oraz ich wpływu na organizm. Ważnym było także uświadomienie uczniom jaka jest szkodliwość cukru oraz jak duża jest jego zawartość w produktach, z którymi stykają się na co dzień.

Dzieci w ramach tego projektu wykonały także dwie prace plastyczne, jedną pt. „Jem owoce i warzywa”;, a drugą reklamującą zdrowe słodycze. Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją, na której zostały przedstawione efekty ich pracy!

ZDROWO JEM – WIĘCEJ ZJEM

 

Chcielibyśmy przybliżyć ten temat również rodzicom wszystkich dzieci szkolnych umieszczając artykuł wraz z linkami do filmików, które poszerzą zakres wiedzy również u Państwa. Mamy nadzieję, że dowiedzą się Państwo nowych i cennych informacji, o których na co dzień się nie myśli, a które pomogą zadbać o zdrowie całej rodziny, szczególnie w tym trudnym czasie.

Zachęcamy do dzielenia się swoim doświadczeniem oraz wiedzą, którą Państwo posiadają na ten temat na stronie fb szkoły, na której zostanie umieszczony również post na temat tego projektu.

Oto linki oraz pliki, które warto zobaczyć:

http://www.aktywniepozdrowie.pl/uwaaj-na-sodycze/2011-08-30-13-26-24

http://www.aktywniepozdrowie.pl/piramida-zdrowego-zywienia-dzieci-i-mlodziez

https://www.youtube.com/watch?v=QdAPwOBV_zY

https://www.youtube.com/watch?v=IM

https://www.youtube.com/watch?v=3F1cqWtCy9Qttrhpn09A

Dzieci natomiast zapraszamy także do zapoznania się z gazetkami o zdrowym żywieniu, które aktualnie można zobaczyć na terenie szkoły 🙂

DZIELIMY_SIE_WIEDZA_kolorowy_talerz
PIRAMIDA ZDROWIA