Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej ogłosił rok 2022 rokiem Brunona Schulza w celu upamiętnienia 130. rocznicy urodzin wybitnego polskiego artysty żydowskiego pochodzenia, który trwale zaistniał na kartach literatury XX wieku.

Również nasza szkoła w ramach obchodów przygotowała kącik literacki poświęcony mistrzowi prozy, mistrzowi oryginalności i indywidualnego stylu.
Natomiast na lekcjach języka polskiego przybliżono Brunona Schulza jako wyjątkowego, wszechstronnego artystę łączącego symbolizm, ekspresjonizm. To właśnie jego twórczość analizująca dogłębnie psychologię otwiera świat wyobraźni, świat nowatorskiego postrzegania doznań realiów.
Choć innowacyjność Brunona Schulza jest trudna w odbiorze dla współczesnego pokolenia, należy mieć świadomość bogactwa  twórczości tego niekonwencjonalnego literata z ukraińskiego miasteczka Drohobycza, niegdyś polskiego.