Drodzy Rodzice!

Ruszyła rejestracja wolontariuszy 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się 28 stycznia 2024 roku (pierwsza niedziela ferii w naszym województwie), ale już teraz można do nas dołączyć po przez chęć kwestowania.

Co należy zrobić, aby zasilić szeregi miejskiego sztabu WOŚP działającego przy Pszczyńskim Centrum Kultury? 
Wystarczy zarejestrować się na stronie www.iwolontariusz.pl (rodzic zakłada konto na swoje dane!), następnie dodaje podopiecznego (dopiero w tym kroku należy podać dane dziecka) i wybrać numer Sztabu 7194 – Pszczyńskie Centrum Kultury. Proszę zwrócić uwagę na jakość zdjęcia – osoba kwestująca musi być na nim dobrze widoczna (zdjęcia akceptuje Fundacja).

Gdy wpłynie do nas zgłoszenie przyszłego wolontariusza, zatwierdzamy je online. Trwa to do kilku dni. Po naszej weryfikacji osoba zarejestrowana otrzyma wiadomość mailową, potwierdzającą przynależność do naszego Sztabu.

Nasi podopieczni zbierają na terenie Gminy Pszczyna. Zachęcamy aby zbierać w swoich sołectwach. Co ważne i pomocne, 28 stycznia (dzień Finału), jest niedzielą handlową.  

Nasz Sztab będzie się mieścił w nowym budynku Pszczyńskiego Centrum Kultury, gdzie odbywać będzie się też cała impreza. 

Ważna informacja

Każdy wolontariusz poza rozliczeniem, które jest jedynym dokumentem oficjalnie wystawianym przez Fundację WOŚP, otrzyma zaświadczenie, że był wolontariuszem! To ważne przede wszystkim dla ósmoklasistów, dla których punkty przy naborze są bardzo istotne.

W przypadku pytań zostajemy do Państwa dyspozycji pod adresem wosp@pckul.pl oraz nr telefonu 783-891-923.