Galeria zdjęć:)

W ostatnim tygodniu listopada (29-30 XI) w Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Pszczynie gościła Anna Maria Wesołowska (autorytet w dziedzinie sądownictwa, społeczny Rzecznik Praw Dziecka, autorka felietonów kierowanych do młodzieży).

Pani Sędzia poprowadziła cykl spotkań edukacyjno – profilaktycznych. Pierwszego dnia swój wykład zaprezentowała rodzicom, nauczycielom i pracownikom Ośrodka Pomocy Społecznej, drugiego – uczniom klas I – VII oraz oddziałom gimnazjalnym. Prezentowane przez Annę Marię Wesołowską tematy dostosowane były do grup wiekowych i poruszały m.in. następujące kwestie: bezpieczeństwo, cyberprzemoc, przestępczość nieletnich, odpowiedzialność prawna za czyny karalne, uzależnienia.

W bardzo ciekawy sposób wspominała historie z sali sądowej, które szczególnie zapadły jej w pamięć. Opowiadała o demoralizacji, która zaczyna się od podziwu dla złych czynów, o braku szacunku dla siebie i drugiego człowieka. Mówiła, że przerwanie zmowy milczenia i nieukrywanie problemów to nie jest skarżenie.

Spotkanie z pewnością dało do myślenia młodym ludziom oraz na długo pozostanie w pamięci.