Szkoła przystąpiła do programu edukacyjnego „Śniadanie daje moc”. W ramach tego programu w dniu 18 listopada 2016 roku uczniowie klas I- III zjedli wspólny posiłek w towarzystwie kolegów i nauczycieli.

Uczniowie przynieśli kolorowe kanapki przygotowane w domu składające się z pełnoziarnistego pieczywa, warzyw, serów, jajek. Do tego przynieśli zdrowe przekąski, soki oraz sałatki owocowe. Posiłek umilały uczniom przyniesione maskotki – Świeżaki.

Ponadto w ramach tego programu uczniowie klas I-III uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez pielęgniarkę szkolną. W czasie zajęć zdobyli cenne informacje dotyczące zdrowego odżywiania oraz wykonali prace plastyczne przedstawiające podział na zdrowe oraz niezdrowe pokarmy a także prace przedstawiające zdrowe, ciekawe i smaczne drugie śniadanie.