Nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiego programu promującego zdrowe odżywianie, pod hasłem: „Śniadanie Daje Moc!”

Główny cel programu to zwiększenie świadomości dotyczącej zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia – dzięki niemu dzieci wykazują lepszą koncentrację podczas zajęć i mają niezbędną energię do zabawy.
To najlepszy start w nowy dzień!

W naszej szkole w październiku i listopadzie organizowano zajęcia praktyczne
w oparciu o 12 zasad zdrowego odżywiania. Dzieci aktywnie uczestniczyły w pogłębianiu wiedzy, dyskutowały, wspólnie rozwiązywały problemy.

Wraz z wychowawcami klas I-III przeprowadzono akcję mającą na celu rozpowszechnienie hasła: „Wiem, co jem i wiem, co kupuję”. Dzieci wykonywały kolorowe piramidy zdrowia
i witaminy umieszczone później w jadalni. W szkole przeprowadzono również akcję profilaktyczną Choroby brudnych rąk. Dzieci pod okiem pani pielęgniarki uczyły się jak należy prawidłowo myć ręce.

W dniu 21 listopada zorganizowaliśmy w szkole Dzień – Śniadanie Daje Moc. Dzięki niemu dzieci miały szansę na wspólne przygotowanie i zjedzenie najważniejszego posiłku dnia. Mogły podzielić się z innymi, spróbować nowych smaków, dowiedzieć się, co lubią jeść na śniadanie inne dzieci i dlaczego.

Wspólnie z rodzicami w domach dzieci przygotowały smaczne, zdrowe i kolorowe posiłki. Były myszki z białego sera, bałwanki, łódki z jajek, sałatki owocowe, szaszłyki warzywne
i kolorowe kanapeczki. Wszystko to było smaczne i zdrowe.

Po takiej lekcji i wspólnej degustacji na pewno będziemy przestrzegać zasad zdrowego odżywiania.