Akcja „SPRZATANIE ŚWIATA – POLSKA 2019” odbywała się w tym roku pod hasłem: “NIE ŚMIECIMY – SPRZĄTAMY – ZMIENIAMY!”

Jak co roku grupa uczniów naszej szkoły przystąpiła do akcji organizowanej przez Fundację Nasza Ziemia. W poniedziałek wczesnym rankiem pod opieką wychowawcy zebrali się w celu posprzątania terenu wokół szkoły. Grupy 2 lub 3 – osobowe zaopatrzone w worki i rękawice z wielką ochotą wyruszyły wysprzątać teren przyległy do naszej placówki oświatowej. Ich zaangażowanie było ogromne.
W bardzo krótkim czasie zebrali 12 worków śmieci pozostawionych przez mieszkańców naszego osiedla Stara Wieś w przydrożnych rowach, wzdłuż chodnika przy ulicy Żorskiej.

Tematykę proekologiczną poruszały także lekcje wychowawcze, a uczniowie klas ósmych na lekcji informatyki dołączyli do akcji Skriware, Fundacji Nasza Ziemia i The Coca-Cola Foundation! i odkrywali tajniki recyklingu ucząc się podstaw programowania ze Skribotem w oparciu o grę „Drugie życie butelki PET.

Wszystkim zaangażowanym składamy SEDECZNE PODZIĘKOWANIE.