Koniec pierwszej połowy października – czas podsumować działania szkoły związane z akcją
SPRZĄTANIA ŚWIATA 2017.

Nasza szkoła tradycyjnie przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „Sprzątania świata” koordynowanej i organizowanej przez Fundację Nasza Ziemia. W tym roku przewodnim hasłem akcji były  słowa : „Nie ma śmieci-są surowce”. Sprzątanie miało miejsce  18 września br.. Grupka młodzieży pod opieką nauczycielek Anny Skierś i Marii Kubicy w godzinach popołudniowych udała się do parku pszczyńskiego. Posprzątaliśmy teren parku, a głównie Cmentarz Wojenny. Teren wokół szkoły został oczyszczony ze śmieci dzięki klasie IVa z wychowawcą p. Katarzyną Rozmus.

W tym roku działania towarzyszące ukierunkowaliśmy na realną zamianę śmieci na surowce, a konkretnie makulatury na papier. Zebraliśmy 800 kg makulatury, a tym samym uratowaliśmy ponad 11 drzew. Oczywiście zamieniliśmy makulaturę na pieniądze, które tradycyjnie przekazaliśmy na budowę kolejnej studni w Republice Środkowoafrykańskiej ( 200zł).

Podziękowania dla tych, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w akcję, która dla nas  się nie kończy, ale trwa nadal…

Maria Kubica