W dniach 31.03-02.04.2023r. rozegrane zostały Mistrzostwa Polski w Brydżu Sportowym Dzieci w Tęgoborzu (woj. małopolskie). Do turnieju przystąpiło prawie 140 zawodników z całej Polski.
Nasi mali brydżyści dzielnie rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: U13 (czyli dzieci do 12 lat) oraz U10 (do 9 lat).
W kategorii U10 naszą szkołę reprezentował Robert Rogóż, który wraz z Pawłem Kozikiem (SP 2 Pszczyna) w turnieju par zajął 7 miejsce. W turnieju “teamów” natomiast Robert zajął 4 miejsce!
Największe sukcesy odnieśli jednak nasi reprezentanci kategorii U13. Emilia Hennek razem z Michaliną Weiser (SP 1 Chorzów) zdobyła SREBRNY medal Mistrzostw Polski!!
W turnieju “teamów” U13 nasza drużyna w składzie: Jakub Zoruk, Natalia Sosna, Tymoteusz Wala i Damian Rzepka, wywalczyła 3 MIEJSCE(!) w klasyfikacji szkół.
Wysokie lokaty naszych uczniów sprawiły, że SP 3 Pszczyna uplasowała się na 3 MIEJSCU w Polsce!!!
Udział dzieci w Mistrzostwach był współfinansowany przez Gminę Pszczyna.
Trenerem i opiekunem zespołu jest Dawid Ochman.