Wielkimi krokami zbliża się Boże Narodzenie. Większość z nas wpadła w wir świątecznych przygotowań. Jednak mimo ogromu prac i braku czasu wielu gości odwiedziło w ostatnich dniach Zespół Szkół nr 2 w Pszczynie, aby jak co roku podziwiać uczniów w jasełkowym występie.

20 grudnia spektakl obejrzeli wychowankowie Ośrodka Matka Boża Różańcowa. Podopieczni byli zdziwieni, gdy padły pierwsze słowa, słowa po śląsku. Zaskoczeni, ale i zachwyceni wpatrywali się w scenę, na której prezentowały się koleje postacie. Nie mogli oderwać oczu od przepięknych strojów królów, pastuszków, aniołów, Karlika, Francika czy Trudki.  Razem z zespołem wokalnym nucili bożonarodzeniowe piosenki i cieszyli się z drobnych upominków przygotowanych przez uczniów.

Tego samego dnia przedstawienie podziwiali rodzice, którzy dodatkowo zorganizowali świąteczny kiermasz. Stoły aż uginały się od stroików, choinek, kartek, pierniczków i innych ciasteczek. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie i wrócić do domu z prezentem dla kogoś bliskiego.

Oprócz dyrekcji, grona pedagogicznego, uczniów i rodziców na jasełka przybyli również seniorzy. Był to dla nich z pewnością niezapomniany wieczór, podczas którego nie zabrakło serdecznych rozmów, składania życzeń i łamania się opłatkiem.

ZS2