18 maja, w rocznicę urodzin naszego Patrona, tradycyjnie obchodziliśmy święto Szkoły. Z tej okazji odbyła się Msza święta o godzinie 8:15, na którą udali się uczniowie wraz z dyrekcją i nauczycielami.

Po powrocie wszyscy uczestniczyli w akademii. Występujący przypominali i przybliżali widzom życie Jana Pawła II: począwszy od dzieciństwa aż do śmierci oraz Jego kanonizacji. Następnie na tapet został wzięty wpływ papieża Polaka na kolejne pokolenia, również po Jego odejściu.

Uroczystość uświetniły krótkie filmy o życiu papieża, w archiwalne nagrania – m. in. z momentu wyboru na tron papieski; zdjęcia oraz dwa filmy zmontowane przez p. Dyrektor. Widzowie byli bardzo poruszeni, nie brakło jednak też chwil humoru, gdy wspominane były tzw. „kwiatki” (zabawne sytuacje) z udziałem Jana Pawła II.

Po występie społeczność szkolna i zaproszeni goście wysłuchali słów pani Dyrektor, która podziękowała organizatorom i uczestnikom akademii za niesamowity i poruszający występ oraz odniosła się do tak ważnego dla nas wszystkich motta Szkoły – słów papieża, który wzywał do tego, by dążyć do pełnej miary człowieczeństwa. Głos zabrało także dwoje z zaproszonych gości: radni p. Marcelina Leki oraz p. Marian Szwarc.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.