W piątek 14 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Na godzinę 8:00 udaliśmy się do kościoła na mszę św. z tej okazji, a następnie procesyjnie przeszliśmy do auli szkoły, w której odbyła się uroczysta akademia.

                Występ był połączony ze świętowaniem Dnia Papieża Jana Pawła II, na co uczniowie położyli mocny akcent w części oficjalnej. Następnie w ramach podziękowania Nauczycielom za trud codziennej pracy, mniejsi i więksi artyści zaprezentowali na scenie swoje talenty muzyczne, taneczne oraz aktorskie. Mieliśmy okazję obejrzeć między innymi skecz o Ślązakach w Londynie, o rodzicu pomagającym dziecku w nauce; ponadto zobaczyć występy utalentowanych tancerek Poli i Karoliny, czy jedyny w swoim rodzaju kowbojski taniec, do którego spontanicznie włączyło się wielu uczniów.

                Występujący młodzi artyści złożyli Dyrekcji oraz Nauczycielom serdeczne życzenia. Na zakończenie pani Dyrektor pogratulowała stworzenia tak wspaniałego widowiska. Wyróżniła też ucznia Mateusza Kitę za sukcesy sportowe w finale „Lekkoatletycznych Nadziei Olimpijskich 2022” oraz pana Dawida Ochmana, który zajął pierwsze miejsce w rankingu nauczycieli brydża w całej Polsce.

Galeria zdjęć
Film