W dniach 23 – 28 kwietnia 2019 r. organizujemy szkolny wyjazd  do Włoch, na który zapraszamy uczniów klas VII, VIII i III gimnazjum.  Trasa obejmuje: Wiedeń – Weronę – Florencję – Rzym – Watykan.

Program wycieczki

1 dzień:         Wyjazd z miejsca zbiórki o godz. 5.30. Przejazd do Wiednia. Zwiedzanie: przejazd słynnym wiedeńskim Ringiem, gdzie znajdują się najważniejsze zabytki miasta – Parlament, Teatr, Uniwersytet, Muzeum Historii Sztuki, Muzeum Historii Naturalnej, Park Miejski, Opera Wiedeńska; zwiedzanie Starego Miasta, Hofburg, Graben, Katedra św. Szczepana, dom Hundertwassera. Przejazd do hotelu na terenie Austrii. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień :       Śniadanie. Przejazd do Werony, miasta Romea i Julii. Zwiedzanie Dom Julii, Piazza Bra główny plac miasta, amfiteatr Arena di Verona – jeden z najbardziej znanych zabytków             Werony i jeden z największych amfiteatrów starożytnego Rzymu, Zamek i Most Castelvecchio, Piazza delle Erbe, gdzie znajdują się piękne XIV wieczne i renesansowe budowle, wśród których codziennie rozkłada się targ handlowy, Piazza Signori oraz Grobowce rodu Della Scala, rodu, który odegrał niezwykle ważną rolę w historii miasta. Przejazd do hotelu w Montecatini Terme. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień:       Śniadanie. Przejazd do Florencji, stolicy Toskanii kolebki renesansu. Zwiedzanie centrum – Kościół Santa Croce – miejsca pochówku najznamienitszych Włochów z Michałem Aniołem na czele. Następnie Piazza Signoria, przy którym znajdują się Galeria Uffizi oraz         słynny Palazzo Vecchio będący przez wiele lat siedzibą rodu Medyceuszy. Następnie najbardziej znany kościół Florencji – Katedra Santa Maria del Fiore, którą wieńczy słynna             kopuła Bruneleschiego; Wieża Giotta, Baptysterium, Ponte Vecchio zwany Mostem Złotników. Spacer na taras widokowy na wzgórzu z Placem Michała Anioła, z którego roztacza się przepiękna panorama miasta        położonego w dolinie rzeki Arno. Przejazd do hotelu w Chianciano Terme. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg

4 dzień:         Śniadanie. Przejazd do Rzymu, zwiedzanie: Koloseum najsłynniejszy rzymski Amfiteatr, miejsce walk gladiatorów, Forum Romanum rynek starożytnego Rzymu, centrum finansowe, kulturalne oraz religijne miasta, Kapitol ze słynnymi schodami Michała Anioła, Piazza Venezia oraz pomnik Ołtarz Ojczyzny, najsłynniejsza na świecie fontanna di Trevi, Schody Hiszpańskie, gdzie odbywają się pokazy mody, a w pobliskiej Cafe Greco najstarszej włoskiej kawiarni można napić się aromatycznej kawy. Przejazd do hotelu w okolicy Rzymu. Obiadokolacja, nocleg.

5 dzień:       Śniadanie. Przejazd do Rzymu. Zwiedzanie Muzea Watykańskie wraz z Kaplicą Sykstyńską. Bazylika Świętego Piotra, grób papieża świętego Jana Pawła II, Plac Świętego Piotra, Most i Zamek świętego Anioła, Piazza Navona z piękną fontanną Czterech Rzek najsłynniejszego rzeźbiarza tego okresu Gian Lorenzo Berniniego, Panteon – najlepiej zachowana budowla starożytnego Rzymu. W trakcie zwiedzania posiłek. Powrót do autokaru. Wyjazd w drogę powrotną do kraju ok. godz. 20.00

6 dzień:       Przyjazd do Polski w godzinach południowych

CENA:            1.470 zł/os  + 50 euro (płatne w autokarze)

Chętnych zapraszamy do kontaktu z P. Aleksandrą Smołką  – sala 34