Już po raz 18 oddział PTTK w Pszczynie zorganizował dla uczniów powiatu pszczyńskiego rajd górski. Wspaniała pogoda i dobra zabawa jaka towarzyszyła wędrówce na długo pozostaną w pamięci czterech pokoleń z Wichury. W trzech kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa, gimnazjum i szkoła średnia wzięli udział młodzi turyści w quizie sprawdzającym wiedzę o Beskidzie Żywieckim.

Czwarte pokolenie stanowili rodzice i najmłodsi 5-cio i 7-mio letni uczestnicy rajdu- Jaś z Laurą i Darią:). Pod przewodnictwem znakomitego Pana Zbyszka wyruszyły trzy drużyny Wichurzan z Soblówki przez Przełęcz Przysłop do schroniska na Rycerzowej. Tam został przeprowadzony turniej wiedzy, który polegał na poprawieniu błędów w tekście o Beskidzie Żywieckim.

Po krótkiej przerwie ruszyli w dalszą wędrówkę, by po około godzinie stawić się na polanie przed schroniskiem na Przełęczy Przegibek. Radość ze spotkania z koleżankami i kolegami z innych szkół była wielka. Niestety zbyt mało czasu mieli turyści na wymianę wrażeń i uścisków, gdyż przyszedł czas na ogłoszenie wyników quizu.

Wszystkie drużyny z Wichury stanęły na najwyższym stopniu podium! Trzy pierwsze miejsca w kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły średnie. Jak mówią: nauka nie poszła w las. Jednak podróże kształcą, czyli wiedza zdobyta w terenie jest najcenniejsza i najlepiej utrwalona. Kilkadziesiąt dni w roku jakie spędzają Wichurzanie w górach, przyniosły doskonałe efekty w postaci ogromnej wiedzy.

Gratulacje dla zwycięzców nie miały końca, tak samo jak radość, która nimi ogarnęła. Cieszyli się również bardzo z nagród, które wygrali.

Pozostało już tylko zejść do Rycerki, by wrócić do ukochanej Pszczyny.

Dziękujemy organizatorom za jak zwykle wspaniale przygotowany rajd.

Więcej informacji na teat działalności klubu na stronie WWW.wichura-pszczyna.pl

Z turystycznym pozdrowieniem

Joanna Rozmus-Cader