Galeria zdjęć- kliknij tutaj

W ramach programu Erasmus+, od  prawie dwóch miesięcy, szóstoklasiści na niektórych lekcjach matematyki  i w domu pracowali  metodą projektu. Uczniowie podzieleni na  3-4 osobowe grupy  wzięli na warsztat różne przepisy na ciasta, przeliczali  ilości potrzebnych składników, zbierali informacje  odnośnie maksymalnych i minimalnych cen produktów w różnych sklepach, obliczali koszty,  przeliczali  kalorie itp., ale przede wszystkim uczyli się współpracować w grupie. Następnie wszystkie wyniki obliczeń przedstawiali w postaci tabel i diagramów.

Ostatnim etapem była prezentacja swojego projektu przed całą klasą.  Na lekcję  podsumowującą  projekt, uczniowie (przy pomocy rodziców, którym bardzo dziękujemy) upiekli  ciasta, według przepisów nad którymi  tak się trudzili. Było więc słodko, ale też bardzo profesjonalnie, ponieważ prawie wszystkie grupy stanęły na wysokości zadania i bardzo dobrze wykonały swój projekt. Reszta ciast została sprzedana na szkolnym kiermaszu z którego dochód będzie przeznaczony na nagrody w szkolnym konkursie SUDOKU, który już w kwietniu! Zapraszamy!:)