Tegoroczna inauguracja roku szkolnego 2018/19 odbyła się 3 września. Tradycyjnie rozpoczęła ją uroczysta Msza Święta,  w której asystował poczet sztandarowy naszej szkoły. Następnie uczniowie udali się do szkoły, gdzie w auli odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez uczniów klas piątych i ósmych, pod kierunkiem pani Lucyny Jurczygi i pani Danuty Kamińskiej.

Przedstawienie rozpoczęto od przypomnienia 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej, a żołnierzy poległych w czasie wojny uczczono minutą ciszy. Następnie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego serdecznie przywitali nowo wybraną Panią dyrektor Joannę Rozmus-Cader. Gratulowali jej sukcesu w wyborze na stanowisko dyrektora i życzyli powodzenia w pracy.

Weselszą częścią akademii, której punktem kulminacyjnym było symboliczne przecięcie wstęgi,  uczniowie rozpoczęli nowy rok szkolny.

W dalszej części uroczystości głos zabrała Pani Dyrektor Joanna Rozmus-Cader, która serdecznie przywitała całą społeczność szkolną,  a  szczególnie uczniów klas pierwszych z rodzicami. W swoim wystąpieniu Pani Dyrektor przypomniała o zasadach bezpieczeństwa, życzyła wszystkim zdrowia, zapału oraz sił i motywacji do zdobywania wiedzy i nowych umiejętności.

Galeria zdjęć