Dnia 26 kwietnia 2023r. uczniowie klas szóstych tym razem we wczesnych godzinach porannych udali się do Łodzi, miasta m.in. licznych atrakcji filmowych.
Po przyjeździe na miejsce zwiedzali Muzeum Kinematografii – wystawę „Łódź Filmowa” z przewodnikami oraz wzięli udział w lekcji muzealnej „Filmowe Efekty Specjalne”, „W jaki sposób powstają efekty specjalne?,  Do czego służą?, W jakich filmach się je wykorzystuje?”. Uczestnicy poznali najpopularniejsze techniki tworzenia zdjęć trikowych, ich zastosowanie w kinie i telewizji oraz prześledzili ich rozwój na przestrzeni lat. Prelekcja ilustrowana była zdjęciami oraz fragmentami wybranych filmów wykorzystujących efekty specjalne. Opowieść zaczynała się od pierwszych produkcji z przełomu XIX
i XX wieku, a kończyła na dniu dzisiejszym.
Kolejnym punktem zwiedzania był spacer ulicą Piotrkowską – to najważniejsza ulica Łodzi i jej wizytówka: XIX-wieczna zabudowa handlowo-mieszkaniowa, Galeria Wielkich Łodzian, Ławeczka Tuwima, Fortepian Rubinsteina, Kufer Reymonta, Twórcy Łodzi Przemysłowej, Fotel Jaracza, Pomnik Lampiarza.
Na zakończenie wycieczki wizyta w kompleksie EC1 – zwiedzanie Centrum Nauki i Techniki.
Wiosenna pogoda, radość dzieci, słoneczna, kwietniowa aura sprzyjała pogodnej atmosferze wspólnego spędzania czasu z dala od murów szkolnych.

Galeria zdjęć