7 grudnia 2023 r. odbył się mikołajowy wyjazd do kina Helios na film „Wonka” będący pełnym magii oraz słodkiej czekolady, a po seansie klasy V a, VII a, VII b udały się do  na kręgle oraz grę w bilard.
Celem wycieczki było propagowanie różnych form rekreacji wypoczynku, zainteresowanie uczniów ciekawą i nietypową dyscypliną sportu, integracja środowiska klasowego, zacieśnianie relacji rówieśniczych.  Piątoklasiści oraz siódmoklasiści mieli możliwość poznania sposobów aktywnego spędzania wolnego czasu, jak również współzawodnictwo  ze świetną zabawą.

Wspaniała rozrywka , niezwykle wciągające gry dostarczyły dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń i emocji.
Wycieczka okazała się  fantastycznym sposobem aktywności ruchowej, zabawy, a przede wszystkim odpoczynkiem od rzeczywistości szkolnej.  Nie zabrakło wspólnego posiłku i … wiele uśmiechu.