15 i 29 marca w auli naszej szkoły, w godzinach od 17.00 do 20.30, odbyły się Wieczorne Maratony Matematyczne. Były to zajęcia przeznaczone dla  uczniów klas ósmych, a ich celem był trening przed sprawdzianem ósmoklasisty z matematyki. Na trzy i pół godziny aula zamieniła się w salę lekcyjną, ale zajęcia absolutnie nie przypominały tradycyjnej lekcji. Uczniowie pracowali w zespołach 2-osobowych  przy stolikach, na materacach lub na „szkolnych kompletach wypoczynkowych”. Na uczniów czekało 12 zestawów zadań egzaminacyjnych. W wyznaczonych miejscach auli umieszczono wskazówki do zadań i odpowiedzi. Po rozwiązaniu zestawu, uczniowie samodzielnie sprawdzali rozwiązania, a błędy poprawiali z pomocą nauczyciela. Trzy godziny  zmagań z zadaniami  i zmęczeniem. Było to  prawdziwe mocowanie się z arytmetyką, algebrą, geometrią, obliczeniami procentowymi i wykresami. A jednak świetna zabawa i próba sił. Uczniowie z ogromnym zacięciem rozwiązywali zadania i kwitowali krótko: było super! Podobało im się też, że mogli być wszyscy razem, że mogli działać wspólnie, że sobie pomagali i że matematyka może tak wciągać. Organizatorki, pani Lucyna Jurczyga i pani Katarzyna Rozmus, mają pewność, że Maraton Matematyczny to dobry sposób sprawdzenia wiedzy oraz umiejętności matematycznych przed egzaminem ósmoklasisty.

Galeria zdjęć