Przygotowania ósmoklasistów do egzaminu z matematyki weszły w decydującą fazę; teraz po powtórkach kolejnych działów czas na rozwiązywanie testów.

Nauczycielki matematyki zaproponowały uczniom, wzorem ubiegłego roku, udział w Wieczornych Maratonach Matematycznych.

Pierwszy maraton odbył się w auli naszej szkoły 28 lutego, a kolejny zaplanowano na 20 marca.

Maratony to kontynuacja innowacji pedagogicznej z ubiegłego roku, której głównym założeniem jest odejście od sztywnego schematu lekcji i szkolnej rutyny.

Uczestnicy zajęć od godziny 17.00 do 20.00 z chęcią rozwiązywali zestawy zadań. Pracowali w grupach lub indywidualnie. Każdy we własnym tempie oraz bez stresu. Był  czas na zadawanie pytań i utrwalenie materiału. Słowem – dobra powtórka przed egzaminem.

Zapraszamy na kolejne zmagania matematyczne już 20 marca 2020 r.
Start:  godz.17.00