„Wielki Test z Niepodległości”

105 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę

Nikt im iść nie kazał…poszli — bo tak chcieli,
bo takie dziedzictwo wziął po dziadku wnuk…
Nikt nie pytał o nic, a wszyscy wiedzieli,
za co idą walczyć, komu płacić dług.

                                          (Edward Słoński)

Trudna była nasza -Polaków- droga do niepodległości. Trzeba było czekać 123 lata, w czasie których organizowano powstania narodowe, starano się nie poddawać wynaradawianiu, pielęgnowano polską mowę i tradycje.

Już po raz dziewiąty odbył się w naszej szkole konkurs sprawdzający wiedzę uczniów na temat  odzyskania  przez Polskę niepodległości. W tegorocznej edycji nie mogło zabraknąć pytań związanych z księżną Daisy, jej działalnością w czasie I wojny światowej. W intelektualnych zmaganiach wzięli udział uczniowie klas: szóstych, siódmych i ósmych.
Tym razem rywalizacja była drużynowa.  Wszyscy musieli poradzić sobie z pytaniami dotyczącymi  ważnych wydarzeń naszej trudnej historii.

Wyniki ogłoszone będą w czasie  akademii z okazji Narodowego Święta Niepodległości.