W dniach 16.10- 18.10.2015r. miała miejsce wizytacja kanoniczna Księdza Biskupa Marka Szkudło w naszej parafii Św. Jadwigi Śląskiej w Pszczynie –  Starej Wsi.

W ramach tej wizytacji Ksiądz Biskup przybył do naszej szkoły 16.10.2015r. o godz.14.00, aby spotkać się z nauczycielami i pracownikami. Był to wyjątkowy dzień dla szkoły, ponieważ 37 lat temu Kardynał Karol Wojtyła został wybrany na Papieża i przyjął imię Jan Paweł II. Od 4.11.1999r. Jan Paweł II jest Patronem naszej szkoły.  Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 i Publicznego Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II przywitali Księdza Biskupa w auli szkolnej, a poprzez  prezentację multimedialną przedstawili historię naszej szkoły. Ksiądz Biskup Marek zwrócił się do uczniów – podziękował im oraz pobłogosławił. Spotkanie to było pełne radości i nadziei na dalsze kroczenie w przyszłość, w myśl hasła Księdza Biskupa Marka Szkudło – “W Tobie, Panie zaufałem”.

 

Katechetki:

Barbara Soloch – Kwaśny

Beata Krawczyk

Aleksandra Śliwka