Młodzież Szkoły Podstawowej nr 3 odbyła wizytę w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery do Powiatowego Urzędu Pracy, gdzie przeżyli ciekawą przygodę z grą pt.”Chłopska Szkoła Biznesu”, którą przeprowadziły dla nich Panie,  z Wojewódzkiego Urzędu Pracy z Katowic zajmujące się doradztwem zawodowym.

Chłopska Szkoła Biznesu to ekonomiczna gra planszowa inspirowana historią przedsiębiorczych rzemieślników. Gra jest prostą symulacją działalności gospodarczej, ukazuje mechanizmy funkcjonowania gospodarki wolnorynkowej, promuje postawę przedsiębiorczą, rozwija kompetencje społeczne graczy i świetnie integruje grupę.

Nasi uczniowie świetnie wcielili się w swoje role, kupowali, sprzedawali, negocjowali, wszystkie grupy były bardzo aktywne.

Zwyciężyły dziewczyny, które zdobyły największą liczbę punktów. Gratulujemy!!! Trzy najlepsze zespoły otrzymały upominki a wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowy kubek termiczny z logiem Powiatowego Urzędu Pracy. Dziękujemy serdecznie za tak inspirujące zajęcia.