Wspólne świętowanie

Dnia 16 października społeczność Szkoły Podstawowej nr 3 świętowała podwójnie: Dzień Edukacji Narodowej oraz Dzień Papieski. Nie zabrakło uroczystej akademii, jak również Mszy Św., która upamiętniła 40. rocznicę pontyfikatu naszego patrona szkoły – Jana Pawła II.
W tym roku nawiązano do literackiego dziedzictwa dramatu Karola Wojtyły „Promieniowanie ojcostwa” – poruszający problem roli ojca w rodzinie oraz relacji międzyludzkich wśród najbliższych. Ten dzień był pełen refleksji, bliskości, uśmiechu, życzliwości i zrozumienia.

Kiedy Jan Paweł II był we Włocławku, dnia 6 czerwca 1991 roku, zwrócił się do pedagogów takimi słowami:

„(…) Młody człowiek jest wrażliwy na prawdę, sprawiedliwość, piękno, na inne wartości duchowe. Młody człowiek pragnie odnaleźć siebie samego, dlatego szuka, czasem burzliwie szuka, prawdziwych wartości i ceni tych ludzi, którzy ich nauczają i według nich żyją. (…)”

Tak więc wszystkim nauczycielom, pracownikom szkoły życzymy umiejętności pokazania młodym piękna człowieczeństwa.
Dziękujemy – społeczność Szkoły Podstawowej nr 3.