Koszyk sklepowy, transporter dla kota, kask, opona, wózek dziecięcy, chlebak, sanki czy obudowa komputera… To tylko niektóre z pomysłów naszych uczniów, którzy w piątek 8 kwietnia obchodzili Dzień bez plecaka!

Zasada znanego w wielu szkołach Dnia bez plecaka jest prosta: Wszystko, tylko nie plecak! Chętni do wzięcia udziału w zabawie przynoszą swoje książki, zeszyty i przybory w innych, niecodziennych, często ekscentrycznych i zupełnie nieprzewidywalnych pojemnikach. Liczy się spryt i oryginalność. Poza zabawą, celem akcji jest zwiększanie świadomości trudnych warunków bytowych i problemów z dostępem do edukacji dzieci na całym świecie. Nierzadko ze względów finansowych nie mają one plecaków i swoje rzeczy noszą w rękach bądź reklamówkach.

Nasz samorząd zorganizował obchody w piątek 8 kwietnia (dla klas starszych). Uczniowie i niektórzy nauczyciele popisali się tego dnia wyjątkową kreatywnością. Większość uczniów postanowiła w niecodzienny sposób spakować swoje przybory. Na szkolnych korytarzach można było mijać grupy z walizkami, poduszkami, sankami, wózkami dziecięcymi, sklepowymi, wózkiem drabiniastym, kaskiem, policyjnym zabawkowym samochodzikiem, obudową komputera, opakowaniami po proszkach do prania, walizkami narzędziowymi… i nie tylko.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć niezwykłych „nie-plecaków”!

Galeria zdjęć