Szkoła Podstawowa nr 3 w Pszczynie organizuje w dniach 22 – 27 marca 2020 r. wycieczkę do Francji – Lazurowe Wybrzeże. Koszt imprezy 1630 zł płatne w ratach po 326 zł i 65 euro na wstępy. Zapraszamy uczniów klas VI – VIII.

Wszelkich informacji udziela p. Aleksandra Smołka.

PROGRAM WYCIECZKI

FRANCJA – LAZUROWE WYBRZEŻE 6 dni

TERMIN:     22.03 – 27.03.2020 r

1 dzień: Wyjazd z miejsca zbiórki o godz. 6.00, przejazd do Włoch w okolice Werony. Po przyjeździe zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg. 960 km

2 dzień: Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie. Przejazd autokarem na Lazurowe Wybrzeże. Zwiedzanie Nicei – stolicy  Lazurowego Wybrzeża, spacer po centrum: Promenade des Anglais, Stare Miasto z Bulwarem Prezydenta Lecha Wałęsy. W godzinach popołudniowych. Przyjazd do Cannes, obiadokolacja,  zakwaterowanie w hotelu, nocleg. 510 km

3 dzień: Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu przejazd do kanionu Verdon. Na trasie postój na punkcie widokowym. Po przyjeździe w okolice Jeziora Saint Croix spacer, wypożyczenie rowerków wodnych i przepłynięcie trasą widokową ( 1 godz ) Przejazd do Moustiers-Saint-Marie, podobno jednego z najpiękniejszych miasteczek we Francji,na trasie słynne  pola lawendowe Prowansji. Wejście na wzgórze z kaplicą Notre Dame de Beauvoir – panorama miasteczka oraz okolicy. Następnie odjazd do Saint Tropez – eleganckiego kąpieliska, odwiedzanego przez gwiazdy filmowe. Spacer po mieście: Place Des Lices i budynek posterunku policji, który znany jest z popularnej serii filmów o Żandarmie, malowniczy port. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg. 310 km.

4 dzień: Śniadanie w hotelu, przejazd do Grasse – stolicy perfum, zwiedzanie perfumerii z możliwością zakupów. Przejazd i zwiedzanie miasta Antibes – starożytne greckie miasto, miejsce pobytu wielu artystów i pisarzy, spacer po porcie jachtowym, Muzeum Picassa. Po południu Cannes – zwiedzanie najsłynniejszego miasta Riwiery Francuskiej: promenada La Croisette, Pałac Festiwalowy i słynny chodnik z odciskami dłoni gwiazd, stary port. Wycieczka statkiem na Wyspę Świętej Małgorzaty, na której więziony był legendarny „człowiek w żelaznej masce”. Obiadokolacja. Powrót do hotelu, nocleg. 60 km

5 dzień:  Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Monte Carlo i Monaco: wizyta w Muzeum Oceanografii, Pałac Książęcy z Katedrą, w której pochowana jest księżna Grace Kelly, przejażdżka i zwiedzanie pociągiem turystycznym, spacer po mieście. Czas wolny na plaży. Pobyt 9 godz. Ok. godz.19.00 odjazd do Polski Nocny przejazd przez Włochy, Austrię, Czechy. 1600 km.

6 dzień: Powrót do miejsca zbiórki w godzinach popołudniowych

CENA :   1.630 zł  / os. (grupa 42 – 44 uczniów + 4 opiekunów)

CENA OBEJMUJE:

 • przejazd autokarem lux (WC, video, barek)
 • 1 nocleg, 1 obiadokolacja, 1 śniadanie w hotelu w okolicach Werony, pokoje 2, 3 – osobowe z łazienkami
 • 3 noclegi, 3 śniadania w hotelu 3* w Cannes na Lazurowym Wybrzeżu ( lub podobne ) , pokoje 2 – osobowe z łazienkami ( dla opiekunów 1 os z łazienkami )
 • 3 obiadokolacje w restauracji FLUNCH
 • ubezpieczenie NNW, KL, bagaż za granicą TU Signal Iduna Polska
 • opieka pilota – przewodnika na całą trasę (nie oprowadza wewnątrz obiektów)
 • podatek VAT marża

DODATKOWO  PŁATNE:

 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i atrakcji turystycznych, rejs statkiem na Wyspę Św. Małgorzaty, rowerki wodne w kanionie Verdon, lokalny przewodnik w Weronie, system słuchawkowy – około 65 euro/os
 • dodatkowe posiłki oraz inne wydatki osobiste

Uwagi:

kolejność zwiedzania może ulec zmianie

 • pilot nie oprowadza wewnątrz zwiedzanych obiektów
 • śniadania w hotelu w formie bufetu: Croissants, pieczywo jasne i ciemne, masło, konfitura, nutella, płatki, jajecznica , bekon na ciepło , mus owocowy, jogurty smakowe i naturalne, kawa, herbata ,kakao i soki
 • obiadokolacje będą zamówione w restauracji „Flunch” – restauracja sieciowa; posiłek składa się z: przystawki, dania głównego + bufet warzywno – sałatkowy, deser, pieczywo, napój

Lazurowe Wybrzeże_SP3_2020