We wspaniałych nastrojach klasa 4 a i b wyruszyły 2 czerwca na wycieczkę do Tarnowskich Gór. Poranek w Pszczynie był pochmurny, ale Tarnowskie Góry przywitały nas słoneczną pogodą i naszą przygodę  rozpoczęliśmy od  relaksującego  spaceru po parku, w kierunku Szybu Ewa, by przepłynąć łodziami Sztolnię Czarnego Pstrąga i posłuchać historii tego miejsca. Gdy wydrapaliśmy się krętymi schodami 30m na powierzchnię, aura dopisywała nadal, stąd mogliśmy na rześkim powietrzu usiąść na ławeczkach i zjeść drugie śniadanie. Stamtąd spacerkiem przeszliśmy do autokaru, który nas podwiózł pod Zabytkową Kopalnię Srebra i w klasowych grupach wyruszyliśmy w podziemia kopalni, by poczuć ducha tamtych czasów i docenić, jak szczęśliwe mamy dzieciństwo w porównaniu do naszych rówieśników, którzy od 11 roku życia musieli pracować po 10 godzin dziennie, najpierw na powierzchni, później pod ziemią.

Na koniec wycieczki, po kolejnej pauzie na posiłek oraz zakup pamiątek, przyszedł czas na zwiedzanie Muzeum Maszyn Parowych w sąsiedztwie kopalni. Radości było sporo,  tym bardziej, że był to dopiero drugi  klasowy wyjazd po przerwie spowodowanej pandemią
i zamknięciem szkół.

Galeria zdjęć