Dnia 9 czerwca 2021r. uczniowie klas siódmych udali się na długo oczekiwaną wycieczkę; tym razem okolice Mirowa oraz Podlesic.
Dzieci brały udział zajęciach z dziedziny survivalu, czyli zdobywały umiejętności przetrwania w trudnych warunkach na łonie natury. Uczestnicy nauczyli się krzesać ogień za pomocą krzesiwa i darów lasu oraz przygotować na ognisku proste potrawy – herbatę, grzanki i słynne pianki Marshmallow. Instruktorzy zajęć pokazali także umiejętność zdobywania wody, budowania schronienia oraz przedstawiono praktyczne wskazówki dotyczące radzenia sobie w chwili zgubienia się w lesie. Poza tym nauczyli się również wiązania prostych węzłów oraz posługiwania się liną.
Na zakończenie atrakcji przygotowano ognisko z pieczeniem kiełbasek.
Pełni emocji, wspaniałych doświadczeń dzieci wróciły radosne.

Dodatkowo piękna, słoneczna pogoda uprzyjemniła wspólnie spędzony czas w gronie rówieśników.