„Człowiek nie może żyć bez miłości.
Jest wezwany do miłości Boga i bliźniego.
Niech ta miłość, właśnie dzięki wam, drodzy chłopcy i dziewczęta,
rozszerzy się na wasze otoczenia i na cały świat.
Niech ta miłość dotrze do wszystkich, którzy jej szczególnie potrzebują:
zwłaszcza do cierpiących i zapomnianych.”

/Św. Jan Paweł II/

W sercu Świętego Jana Pawła II szczególne miejsce zawsze zajmowały dzieci i młodzież, czemu wielokrotnie dawał wyraz podczas wspólnych spotkań.

Celem naszego przedsięwzięcia jest pielęgnowanie pamięci o Ojcu Świętym, jego nauczaniu w sercach i umysłach dzieci oraz nasz wszystkich.

Ze względu na panującą pandemię i zamknięcie szkół, nie możemy w sposób sprawiedliwy ocenić prac i wyłonić zwycięzców konkursu: „Święty Jan Paweł II– przyjaciel dzieci”.

Zawsze z ogromnym szacunkiem pochylamy się nad wszystkimi pracami, ponieważ w każdym przypadku mamy do czynienia z osobistą relacją ze Świętym Janem Pawłem II.

Dlatego też w ramach obchodów tej wyjątkowej, setnej rocznicy urodzin naszego Patrona, zapraszamy do obejrzenia wirtualnej ekspozycji prac nadesłanych na konkurs.

Galeria prac