20 listopada klasa I b miała przyjemność uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez mamę jednej z uczennic – Panią Ewelinę, pracownika Filii nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pszczynie. Zajęcia zostały przygotowane w związku z setną rocznicą Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Pani Ewelina omówiła życie znanej polskiej malarki, Zofii Stryjeńskiej. Dzieci miały okazję zapoznać się z informacjami dotyczącymi dzieciństwa tej barwnej osoby, a także z problemami kobiet żyjących na początku ubiegłego stulecia. Uczniowie poznali twórczość Zofii Stryjeńskiej dzięki ciekawie zilustrowanemu opowiadaniu, prezentacji dzieł artystki, przygotowanym zabawom.

Nasz gość opisał również zaskakujące fakty z życia Marii Teresy Oliwii Hochberg von Pless, czyli księżnej Daisy. To była bardzo interesująca lekcja.

Klasa I b wraz z wychowawcą serdecznie dziękują za poświęcony czas.

Galeria zdjęć