Od października na terenie naszej placówki odbywają się cykliczne warsztaty z lepienia w glinie.

Spotkania  prowadzone są pod okiem Pani Agnieszki Berezowskiej – specjalistki, która w tej dziedzinie dysponuje ogromną wiedzą i doświadczeniem.
To wyśmienity  sposób na kreatywne spędzenie czasu wolnego, jak również metoda wsparcia rozwoju podopiecznych przedszkola i szkoły.  Zajęcia  kształtują  poczucie estetyki i doskonalą umiejętności plastyczne. Uczniowie  mają szansę rozwinąć wyobraźnię przestrzenną i nauczyć się wyrażać swoje myśli w sposób artystyczny, co buduje między innymi, ich tożsamość. W trakcie spotkań  współuczestnicy wykorzystują znane przedmioty w sposób niestandardowy, przekładając się na rozwój funkcji poznawczych.
Lepienie gliny wspiera rozwój małej motoryki. Dzieci  mają okazję ćwiczyć zdolności manualne i koordynację wzrokowo-ruchową, a te mają istotne znaczenie  dla rozkwitu intelektualnego oraz emocjonalnego, zwłaszcza w okresie przedszkolnym.
Udział w zajęciach wspiera nawiązywanie interakcji międzyludzkich, wzmożenie pracy mięśni, efektywność uczenia się, postrzeganie zmysłowe i stabilność emocjonalną.