Ruszamy ze zbiórką plastikowych zakrętek
w tym roku szkolnym!

W naszej szkole, kolejny raz, rusza akcja zbierania plastikowych zakrętek. Nie wiesz, co z nimi zrobić? Na pewno nie wyrzucaj ich byle gdzie, gdyż każda z nich jest cenna! Wyznacz więc miejsce i zacznij je zbierać!

Celem akcji jest pomoc osobom wykluczonym, znajdującym się poza marginesem życia społecznego, w trudnych sytuacjach życiowych, chorym, niepełnosprawnym, samotnym, dotkniętym przemocą, którymi opiekuje się Fundacja „Będę z Tobą”.

Jak możesz pomóc?

Sposób I: Na szkolnych korytarzach ustawione są specjalne pojemniki, które aż proszą, byś wrzucił do nich kilka zakrętek z plastiku (to nie są kosze na śmieci – wrzucaj tam tylko zakrętki!!!).

Sposób II: Przyłącz się do „zdrowej” rywalizacji i udowodnij, że los innych leży Ci na sercu! Zbieraj zakrętki w domu a uzbieraną większą ilość przynieść do szkoły. Zakrętki spakuj do podpisanego worka/kartonu (imię i nazwisko, klasa) i oddaj nauczycielom odpowiedzialnym za zbiórkę lub wychowawcy.

Zbieramy CZYSTE plastikowe nakrętki:

– z butelek po napojach, sokach, kawie, mleku, jogurtach itp.,

– z pojemników po chemii gospodarczej (szampony, dezodoranty, płyny do kąpieli) itp.,

Akcja trwa przez cały rok szkolny, liczy się zaangażowanie całej społeczności szkoły.

W czerwcu ogłosimy, kto z uczniów i która klasa włączyła się do akcji i uzbierała największą ilość nakrętek.

Już dziś wkręć się w pomaganie!

Zakrętki w każdych ilościach z radością J przyjmuje p. Aleksandra Śliwka, możesz również zostawić je w gabinecie psychologa u p. Anety Lisieckiej i u p. Barbary Jarosz w s. 74 lub oddać wychowawcy.

Podsumowanie zbiórki plastikowych zakrętek w roku szkolnym 2017/2018

Łącznie zebrano: 384,9 kg

Indywidualnie najwięcej zakrętek zebrała:

Julianna Kuna- 57 kg
Aneta Lasek- 34,6 kg
Oliwia Kałus- 24,9 kg
Amelia Gandyk- 23,9 kg

Gratulujemy również klasie: 4c (obecnej 5c) – 21,9 kg.
Uczniowie zbierali zakrętki, jako zespół klasowy.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji!!!