Ksiądz Ludwik Stryczek, urodzony w Łące (k. Pszczyny), przebywa na misjach w Kamerunie już od 30 lat. Odwiedza swój rodzimy kraj co 3 lata, lecz mamy niepowtarzalną okazję gościć w murach naszej szkoły misjonarza przebywającego z nim w Kamerunie, brata zakonnego Jean’a Marie, który na naszą prośbę odwiedzi Polskę i zawita do naszej szkoły by opowiedzieć o misjach, o tym jak wygląda życie w Afryce, podzielić się galerią zdjęciową, zachęcając tym samym nasze dzieci i młodzież do empatii, do lepszego zrozumienia swojego życia.

W związku z tym do 30 listopada br. organizujemy zbiórkę rzeczy użytku codziennego dla dzieci z Kamerunu.

Mogą to być szczoteczki do zębów, do włosów, pasty do zębów, ubranka dla dzieci
i bielizna, klapki, butelki dla niemowląt, piłki, zabawki uniwersalne, przybory szkolne (kredki, długopisy, bloki rysunkowe itp.

Ważne, aby były to NOWE rzeczy użytku codziennego, NIE zbieramy żywności!!!

Bardzo prosimy o włączenie w akcję bliskich znajomych i przyjaciół by wspomóc dzieci i młodzież żyjącą w trudnych warunkach gdzie, jak sam ks. Stryczek mówi: “butelka do mleka dla dziecka jest rarytasem”.

Szczegółowych informacji udziela p. Katarzyna Mazur. Rzeczy należy przynosić opiekunom Szkolnego Klubu Wolontariatu (p. Aneta Lisiecka, p. Anna Moric, p. Aleksandra Śliwka).

Już teraz dziękujemy za każdy drobny gest dobroci!

Szkolny Klub Wolontariatu