Dnia 9 lutego delegacja szkoły podstawowej i gimnazjum wzięła udział w Zjeździe Szkół im. Jana Pawła II, który przygotowała społeczność Szkoły Podstawowej nr 15 w Katowicach.

Spotkanie rozpoczęto od uroczystej Mszy w Kościele pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła.

 

Metropolita katowicki abp Wiktor Skworc w homilii powiedział: „Przeżywamy dzisiaj radość ponownego spotkania archidiecezjalnej rodziny szkół, którym patronuje Jan Paweł II, święty. Nasza radość wypływa z więzi, jaka jednoczy członków jednej rodziny. Mamy wspólne dziedzictwo i bliską nam osobę Świętego Patrona.

Moi Drodzy!
W jednym ze swoich przemówień św. Jan Paweł II z wdzięcznością wspominał swoją szkołę, mówiąc: „Mam osobisty dług wdzięczności wobec polskiej szkoły, wobec nauczycieli i wychowawców, których pamiętam do dzisiaj i modlę się za nich codziennie. To, co otrzymałem w latach szkolnych, do dzisiaj owocuje w moim życiu”.

Pragnę wszystkim uczniom szkół Jana Pawła życzyć, by z podobną wdzięcznością wspominali w przyszłości lata szkolne i pracę swoich nauczycieli i wychowawców.

Nauczycielom i wychowawcom życzę natomiast, by trud pracy edukacyjnej i dydaktycznej owocował w życiu uczniów i prowadził ich ku pełni człowieczeństwa”.

 

Następnie organizatorzy i zaproszeni goście udali się do szkoły, aby zobaczyć przygotowany program artystyczny i zwiedzić okolicznościowe wystawy. Na zakończenie spotkania uczniowie wzięli udział w zajęciach i warsztatach o różnej tematyce.

zobacz zdjęcia: galeria