To już trzeci rajd górski organizowany dla szkół podstawowych z powiatu pszczyńskiego. I po raz trzeci drużyna z Wichury stanęła na najwyższym stopniu podium a dodatkowo druga drużyna zajęła III miejsce!!! Dwie pozostałe drużyny to najmłodsi adepci sztuki turystycznej, którzy już za kilka lat zajmą na podium miejsce tych, którzy pójdą już do gimnazjum:)

W rajdzie wzięło udział 13 drużyn ze szkół podstawowych powiatu pszczyńskiego. Najliczniej reprezentowana była nasza Szkoła Podstawowa nr 3, która wystawiła aż 4 drużyny. Na starcie rajdu w Jaworzu stanęło 150 turystów- uczniów, opiekunów i wolontariuszy, którzy żółtym szlakiem wyruszyli w kierunku schroniska na Błatniej. Po rekreacyjnym dwugodzinnym marszu cała załoga stawiła się przed schroniskiem, witana przez głównych organizatorów imprezy: Panią Agnieszkę i Pana Artura. Po krótkim odpoczynku wszystkie drużyny wzięły udział w turnieju turystycznym, w którym należało się wykazać ogromną wiedzą, którą Wichurzanie nabywają w trakcie swoich co dwutygodniowych wycieczek.

Po godzinnym zmaganiu się z testami przyszedł czas na posiłek i dłuższy odpoczynek, który połączony był z zabawami i małymi szaleństwami przed schroniskiem. Następnym punktem programu było wyjście na szczyt Błatniej, z której rozpościerała się przepiękna panorama na spory kawałek Beskidów. Po krótkiej, ale bardzo dokładnej panoramce przedstawionej przez przewodników cała ferajna ruszyła w drogę powrotną do schroniska, gdzie zostały ogłoszone wyniki turnieju.

Najlepsza okazała się drużyna Wichura!!! a na 3 miejscu podium stanęła załoga z Orkana- również z Wichury:) Oczywiście najważniejsza jest zabawa i integracja, ale radość z wygranej była ogromna, tym bardziej, iż nagrody okazały się bardzo atrakcyjne:) Na wyróżnienie zasługuje również najmłodszy uczestnik rajdu- 4 letni Wichurowy Jaś, który sam na swoich nogach pokonał całą trasę!!!

Po wspólnym zdjęciu wszyscy uczestnicy rajdu pod przewodnictwem Pani Asi i Pana Maćka wyruszyli zielonym szlakiem w kierunku Brennej, by po około godzinie dotrzeć do autobusów.

Dziękując organizatorom za wspaniałą przygodę, zachęcamy wszystkich młodych turystów do integrowania się na szlakach:)

Więcej informacji na temat działalności klubu na stronie: WWW.wichura-pszczyna.pl, a na następny wyjazd Wichurzanie zapraszają 8 maja na Królową Beskidów- Babią Górę.

Z turystycznym pozdrowieniem

Joanna Rozmus-Cader