W dniu 10 kwietnia odbyły się  drużynowe zawody w biegach przełajowych. Dla wszystkich zainteresowanych takim bieganiem, miejsce rozgrywania zawodów jest znane- to oczywiście Łąka. Wśród uczestniczących szkół można było spotkać zawodników z Kobióra, Suszca, Pawłowic, Pielgrzymowic, Goczałkowic oraz z naszych miejskich podstawówek oraz gimnazjów.

 Nasza szkoła wystawiła pełną reprezentację, zarówno z roczników starszych, jak i młodszych. Start był masowy. Dziewczęta musiały pokonać odcinek około 800 metrów, chłopcy natomiast niecałe 1000 m. O lokacie zawodnika, decydowało miejsce przybiegnięcia na metę, nie czas. Suma punktów, uzyskanych przez uczniów, określała jej miejsce w ogólnej klasyfikacji.

Nasza reprezentacja dziewcząt z roczników 2005 i młodsze była bezkonkurencyjna, pokonała rywali różnicą ponad 20 pkt. Pozwoliło to na awans do drużynowych zawodów z biegów przełajowych szkół województwa śląskiego, które odbędą się 23 kwietnia 2018 r. w Mysłowicach.

Pierwszym miejscem mogą się również pochwalić dziewczęta z roczników starszy, które wywalczyły najwyższe miejsce w zawodach miejskich, chłopakom natomiast zabrakło niewiele, aby znaleźć się na pierwszym miejscu w rejonach.

Skład zwycięskiej drużyny: Hania Gazda, Ania Jureczko, Martyna Machoń, Ania Tomczyk, Oliwia Kantyka, Julianna Kuna, Julia Skura.

Gratulujemy!!!

Życzymy powodzenia w Mysłowicach!!!

A.Kost