22 listopada w naszej szkole upłynął pod znakiem litery „Ż”.

Obchodziliśmy bowiem Dzień Życzliwości, który przypada dzień wcześniej.

Uczniowie, ubrani w żółte elementy garderoby, przychodzili do auli, gdzie czekały na nich panie pedagog i psycholog.

W przystrojonej na żółto auli uczniowie losowali żółte buźki i przypinali je do swoich ubrań. Odrysowywali też swoje dłonie, wpisując w nie komu za co dziękują. Zadbano także o muzyczny akcent święta- zajęciom towarzyszyły życzliwe piosenki, jak np. ta  Agnieszki Osieckiej , wykonana przez Jana Kobuszewskiego „Życzliwy bądź!”.

Te uczniowskie dłonie, niczym liście, stworzyły drzewo wdzięczności, które stoi w szkolnym holu.

Na drzwiach szkolnych pracowni zawisły żółte kartki. Można było się „poczęstować” dobrą myślą i pozytywnym tekstem.

A ci, którzy pragnęli wyrazić swoją życzliwość słowami, mogli napisać liścik do wybranej osoby i wrzucić go do skrzynki pozdrowień, stojącej przy gabinecie pedagogów i psychologa.

Nazajutrz listy trafiły do adresatów.

Z życzliwych tekstów cieszyli się zarówno uczniowie, jak i dyrekcja, nauczyciele i pracownicy szkoły.

Bo w SP3 nie brakuje życzliwych ludzi!

Dzień Życzliwości zorganizowały panie pedagog: Danuta Kamińska i Iwona Kozłowska-Karcz oraz psycholog Paulina Gąsiorczyk.