Jesteśmy teraz w szczególnie trudnym czasie, ponieważ pandemia i nauczanie zdalne mają ogromny wpływ na funkcjonowanie w każdym możliwym obszarze: szkolnym, zawodowym, rodzinnym itp. Z tego powodu nasza szkoła dołączyła do kampanii DepresJA, której celem jest przeciwdziałanie zachorowaniom na depresję wśród uczniów.

W ramach tego wydarzenia można na terenie placówki zapoznać się z plakatami i ulotkami, które pomogą rodzicom przybliżyć temat objawów depresji u dzieci, dzięki czemu będą mogli szybciej (a dzięki temu dużo skuteczniej) zareagować.

DEPRESJA NIE WYBIERA PŁCI, WIEKU ANI STATUSU SPOŁECZNEGO, dlatego bądźmy wrażliwi na każdego! Dzięki temu możemy uratować komuś życie!

Specjalnie dla rodziców będą odbywały się cykliczne spotkania online, na których będą mogli dowiedzieć się m.in. czym tak naprawdę jest depresja i jak reagować, gdy zobaczą jej objawy u dzieci. Informacje o terminach będą przesyłane przez dziennik elektroniczny.

Działania kampanii są zwrócone nie tylko w kierunku dorosłych, ale też uczniów. Każdy z nich może zapoznać się z informacjami na temat depresji przesyłanymi im przez dziennik elektroniczny, a na godzinach wychowawczych będą mogli porozmawiać o niej z psychologiem szkolnym.

Pedagog i psycholog są dostępni dla uczniów i rodziców elektronicznie oraz na miejscu w placówce. W razie wszelkich problemów i wątpliwości służą swoją pomocą.

DEPRESJA NIE JEST WYMYSŁEM, A REALNYM PROBLEMEM, Z KTÓRYM MOGĄ ZMAGAĆ SIĘ NASZE DZIECI. NIE POWINNIŚMY SIĘ WSTYDZIĆ ANI UNIKAĆ TEGO TEMATU. MUSIMY ROZMAWIAĆ!

Zapraszamy do zapoznania się z wartościowymi filmami: