Szkolny Klub Wolontariatu kolejny raz prosi o pomoc i włączenie się do organizowanej  akcji „Wizyta Świętego Mikołaja na Kresach”. Celem zbiórki charytatywnej jest  – okazanie wsparcia i solidarności z naszymi rodakami na Kresach i podzielenie się z nimi drobnymi upominkami.

Do 25 listopada (piątek) każda klasa ma za zadanie przygotować jedną “paczkę” (można zrobić ich więcej) z podstawowymi przyborami szkolnymi i słodyczami. Każda paczka trafi do polskiego ucznia na Kresach. Jedna paczka= jedno obdarowane dziecko.

Rzeczy do przygotowania paczki uczniowie przekazują wychowawcy i wspólnie klasa kompletuje paczkę, ewentualnie kilka paczek (w zależności od ilości przyniesionych rzeczy).

Dodatkowo (osobno) można przynosić “trwałą żywność” (kasze, makarony, jedzenie
w słoikach, dżemy itp.), która zostanie przekazana mieszkańcom Ukrainy.

Głównym organizatorem akcji jest Towarzystwo Patriotyczne “Kresy” i oddział Kuratorium Oświaty w Bielsku- Białej.

Dodatkowych informacji udziela koordynator Szkolnego Klubu Wolontariatu Aleksandra Śliwka.