W naszej szkole, kolejny raz, ruszyła akcja zbierania plastikowych zakrętek. To mały gest, który sprawia, że możemy pomóc osobom potrzebującym i dodatkowo zadbać
o środowisko w najbliższym otoczeniu.

Celem akcji jest pomoc osobom wykluczonym, znajdującym się poza marginesem życia społecznego, w trudnych sytuacjach życiowych, chorym, niepełnosprawnym, samotnym, dotkniętym przemocą, którymi opiekuje się Fundacja „Będę z Tobą”.

Akcja trwa przez cały rok szkolny, liczy się zaangażowanie całej społeczności szkoły. Zachęcamy do wyrobienia w sobie nawyku, aby każda plastikowa zakrętka zyskała swoje „drugie życie” a tym samym przyczyniła się do pomnażania dobra.

Jak możesz pomóc?

Sposób I: Na szkolnych korytarzach ustawione są specjalne pojemniki, które aż proszą, byś wrzucił do nich kilka zakrętek z plastiku (to nie są kosze na śmieci- wrzucaj tam tylko zakrętki!!!).

Sposób II: Przyłącz się do „zdrowej” rywalizacji i udowodnij, że los innych leży Ci na sercu! Zbieraj zakrętki w domu a uzbieraną większą ilość przynieść do szkoły. Zakrętki spakuj do podpisanego worka/kartonu (imię i nazwisko, klasa) i oddaj nauczycielom odpowiedzialnym za zbiórkę lub wychowawcy.

Zbieramy tylko CZYSTE plastikowe zakrętki!

Nie zbieramy plastikowych pojemników i pudełek, metalowych kapsli i  zakrętek.