29 kwietnia kilka grup przedszkolaków oraz reprezentacja uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pszczynie wzięła udział w uroczystościach z okazji Dnia Flagi. Z inicjatywy dyrektor placówki Joanny Rozmus-Cader na nowo zamontowanych masztach zawieszono flagi: Polski, Unii Europejskiej oraz Gminy Pszczyna.

Na zaproszenie dyrekcji placówki: Joanny Rozmus-Cader, Ewy Kowalskiej i Beaty Jurczygi odpowiedzieli zaproszeni goście: burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol, naczelnik Wydziału Oświaty Magdalena Czarnecka, starszy szeregowy Sławomir Stolorz z Wojskowej Komendy Uzupełnień w Tychach, radny powiatowy Marian Szwarc, radna gminna Marcelina Leki, członkowie zarządu osiedla Stara Wieś: Agnieszka Kowalczyk-Skęczek i Dariusz Wagstyl, dyrektor Ośrodka MB Różańcowej Piotr Kowalski.

W asyście pocztów sztandarowych szkoły i przedszkola, z hymnem- najpierw Polski, potem Unii Europejskiej na ustach, flagi poszybowały w górę masztów i dostojnie powiewały, będąc kolejnym przystankiem w wychowaniu patriotycznym całej starowiejskiej społeczności.

„Gratuluję tej pięknej uroczystości. Niech to będzie okazją do tego, aby w każdym domu zawiesić 2 maja flagę, kiedy obchodzimy Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej”- powiedział burmistrz Skrobol. I zostawił sto flag, które dzieci i inni mieszkańcy mogli zabrać do swoich domów.

Uroczystość wciągnięcia flag
Galeria zdjęć