Zgodnie z naszą wieloletnią tradycją koniec roku szkolnego pełen jest różnorodnych atrakcji.

Uczniowie klas siódmych gościli w Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach- uczestniczyli w lekcji muzealnej „ Walka o polski Śląsk”, a następnie zwiedzali muzeum. Wszyscy byli pod wrażeniem nowoczesnego przekazu trudnych, historycznych treści. Najbardziej przypadła do gustu podróż tramwajem  i rozpoznawanie mijanych  miejsc .

W piątek 15 czerwca obchodziliśmy już 15 raz Dzień Regionu.

Młodzież klas trzecich gimnazjalnych odwiedziła przemysłową niegdyś dzielnicę Katowic- Nikiszowiec.

Okazało się, że industrialne zabytki też mają swój urok, podobnie jak  „familoki”.

Pozostała młodzież- od klas czwartych do drugich gimnazjalnych musiała zmierzyć się z wieloma zadaniami na miejscu- w Pszczynie. Trzeba było odnaleźć na mapie wylosowane obiekty, rozpoznać określone krzewy i drzewa, dotrzeć do wielu historycznych miejsc. Starsza młodzież obejrzała wystawę „Orzeł Czarny, Orzeł Biały” w Stajniach książęcych, a następnie spacerowała śladami przedwojennych pocztówek.  Na koniec wszyscy rozwiązywali krzyżówki dotyczące 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Zgodnie ze zwyczajem mieliśmy też swoją Daisy, z którą każda grupa robiła sobie pamiątkowe zdjęcie. Wszystkie klasy muszą teraz oddać prace dokumentujące trasę  ich wędrówek. Może to być  film , reportaż lub sprawozdanie, na tej podstawie jury przyzna nagrody najlepszym.