W ramach programu Erasmus +,  rodzice

 opowiadają o swoim zawodzie, pracy lub pasji.

 

Dni Kariery” – bo tak właśnie nazwane zostały dni, w których można poznać tajniki ciekawych zawodów, rozpoczęła dobrze znana Wam pani Joanna Rozmus-Cader. Tym razem wystąpiła nie w roli nauczyciela informatyki lecz przewodnika. Opowiedziała o podróżach – pasji, którą dzieli z całą rodziną. Z zapartym tchem obejrzeliście zdjęcia  z wypraw wysokogórskich, poznaliście tajniki wspinaczki, a niektórzy, ubrani w oryginalny, szkocki kilt mieli nawet  okazję spróbować swoich sił w grze na dudach J. Co więcej, prezentacja nie zakończyła się na projekcji zdjęć, bowiem niektórzy z Was zajęcia kontynuują w terenie, na wyjazdach z Wichurą J.

Na następne spotkanie z ciekawym zawodem wybraliśmy się z klasą IV b do pani Katarzyny Skapczyk i jej salonu pielęgnacji zwierząt domowych. J Pani Kasia jest profesjonalnym groomerem – czyli psim fryzjerem. Dowiedzieliśmy się, że groomerzy nie tylko kąpią, strzygą i trymują sierść ale też obcinają paznokcie, malują je, czyszczą uszy czy oczy naszego pupila. Psi stylista musi wykazać się nie tylko zręczną ręką ale i wiedzą w zakresie psychologii zwierząt, cierpliwością, a przede wszystkim musi mieć z nimi dobry kontakt. Choć popularność tego zawodu w Polsce nie jest jeszcze tak duża jak w krajach zachodnich, często traktuje się go z przymrużeniem oka, zainteresowanie nim rośnie wraz ze świadomością właścicieli. Świadczą o tym napotkane na spacerze pieski w fikuśnych fryzurach, a nawet o farbowanej sierściJ.

Dziękujemy bardzo obu paniom za zaangażowanie i z niecierpliwością czekamy na następne! J

Drodzy rodzice! Przyłączcie się do naszego projektu i przygotujcie dzieciom niezapomnianą lekcję. Zaproście nas do swojego miejsca pracy. Może po spotkaniu z Wami ktoś zapragnie pójść w Wasze ślady? J